سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

معرفی دتکتورهای دودی زیتکس

انواع دتکتور دودی زیتکس

شرکت زیتکس از برترین تولیدکنندگان سیستم‌های اعلام حریق و اولین برندی است که تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و نشان استاندارد ملی ایران را برای تجهیزات متعارف و آدرس‌پذیر خود اخذ کرده است. در این مطلب تصمیم داریم در مورد انواع دتکتور دودی زیتکس (Zitex Fire Alarm Detector) نکاتی را بیان کنیم.

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

معرفی انواع دتکتور دودی

دتکتورهای دودی تجهیزاتی الکترونیکی هستند که دود حاصل از آتش‌سوزی را شناسایی کرده و سیستم اعلام حریق را فعال می‌کند. شرکت زیتکس به تولید دتکتورهای دودی متعارف و آدرس‌پذیر می‌پردازد و تمامی محصولات آن دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و Dedal اروپا هستند. تمامی دتکتورهای تولیدی زیتکس و سایر شرکت‌ها از نوع فتوالکتریک است. در ادامه به معرفی انواع دتکتور دودی می‌پردازیم.

معرفی انواع دتکتور دودی اعلام حریق

دتکتور دودی یونیزاسیون (یونیزه)

دتکتورهای یونیزه یا یونیزاسیون قدیمی‌ترنی نوع دتکتورهای دودی هستند. این دتکتورها دارای مواد رادیواکتیوی هستند. یونیزه شدن هوا در این نوع دتکتور باعث ایجاد جریان الکتریکی در آن می‌شود. در صورت ورود دود به محفظه‌ی آشکارساز، این جریان قطع شده و سیستم اعلام حریق فعال می‌شود.

مزیت این دتکتورها تشخیص سریع آتش‌سوزی است اما وجود مواد رادیواکتیو و مضر بودن آن برای انسان و محیط زیست باعث شد تولید دتکتورهای یونیزه متوقف شود.

دتکتور دودی فتوالکتریک (نوری)

همانطور که گفتیم دتکتورهای یونیزه به دلیل وجود مواد رادیواکتیو در آن، منسوخ شده و جای خود را به دتکتورهای دودی نوری دادند. دتکتورهای نوری یا اپتیکال از یک سنسور نوری و یک منبع برای تشخیص دود حاصل از حریق استفاده می‌کنند.

در بسیاری از آتش‌سوزی‌ها پیش از شعله‌ور شدن حریق، دود و گازهای خطرناک محیط را پر می‌کند. دتکتور دودی فتوالکتریک زیتکس برای تشخیص این نوع آتش‌سوزی‌ها بسیار مناسب است.

معرفی انواع دتکتور دودی زیتکس

زیتکس دتکتورهای خود را در هر دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر تولید و به بازار عرضه می‌کند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

  • مدل ZX-SD 8000 AD

این دتکتور برای تشخیص دودهای سفید و سیاه حاصل از سوختن مواد شیمیایی، چوب، پنبه و سایر مواد بکار برده می‌شود.

دتکتور دودی متعارف زیتکس

  • ZI-S 815

آشکارساز دودی متعارف زیتکس - مدل ZI-S 815

  • ZI-S 817

آشکارساز دود متعارف زیتکس - مدل ZI-S 817

  • ZI-S 720

دتکتور دودی متعارف زیتکس - مدل ZI-S 720

از بین این سه دتکتور، مدل 815 کمترین میزان حساسیت را دارد و ساده‌ترین از نظر ظاهری است. دو مدل 817 و 820 از نظر طراحی و ساخت، ظریف‌تر هستند. به طور کلی دتکتورهای دودی متعارف زیتکس برای شناسایی دود حاصل از آتش‌های پنهان مناسبند. از این دتکتورها می‌توان در مکان‌هایی مانند فروشگاه‌ها، انبار، هتل و غیره استفاده کرد.

فروش انواع دتکتور دودی زیتکس- مرکز اعلام حریق آرات

فروش انواع دتکتورهای دودی زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌ی فروش انواع تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. در این مطلب در مورد انواع دتکتورهای دودی زیتکس نکاتی را بیان کردیم. برای مشاهده‌ی قیمت تجهیزات اعلام حریق زیتکس می‌توانید به صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق زیتکس رجوع کنید. برای خرید و یا دریافت مشاوره با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات در تماس باشید.

تیم محتوا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.