سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

سیستم اعلام حریق تسلا

سیستم اعلام حریق تسلا

یکی از تولیدکنندگان شناخته شده‌ی ایرانی در زمینه‌ی تولید تجهیزات اعلان حریق، شرکت آشکارسازان ایرانیان است که محصولات خود را با برند تسلا (Tesla) به بازار عرضه می‌کند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1390 آغاز کرده است و در سال 1393 برای اولین بار در ایران، آزمایشگاه خود را بر پایه‌ی استانداردها و دستورالعمل‌های ISIRI و EN-54 بنا کرد. اعلام حریق تسلا تنها از نوع متعارف یا کانونشنال است و دارای استانداردهای ملی و گواهی‌نامه‌های بین‌المللی است.

تجهیزات تسلا دارای تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی تهران و شهرستان‌ها است و می‌توان در مصارف مختلفی مانند اماکن تجاری و اداری، ساختمان‌های مسکونی و غیره از آنها استفاده کرد. به علاوه تمامی تجهیزات تسلا دارای گارانتی مادام‌العمر هستند. در ادامه به معرفی سیستم اعلام حریق متعارف تسلا می‌پردازیم.

سیستم اعلام حریق متعارف تسلا

در نصب سیستم‌های متعارف هر طبقه یا بخش از ساختمان به عنوان یک منطقه یا زون تعیین می‌شود. با فعال شدن شستی یا دتکتورهای هر یک از زون‌ها چراغ مربوط به آن زون روی پنل متعارف روشن شده و می‌توان به آن رسیدگی کرد. در سیستم‌های متعارف، با توجه به تعداد زون‌ها تعداد مشخصی از تجهیزات یا دتکتورها را می‌توان نصب کرد. در ادامه به معرفی تجهیزات متعارف تسلا می‌پردازیم.

پنل مرکزی اعلام حریق تسلا

پنل مرکزی اعلام حریق تسلا از 2 زون تا 10 زون تولید می‌شود. پنل مرکزی یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های اعلام حریق است که وظیفه‌ی هماهنگی بین اجزا را بر عهده دارد. پنل تسلا با بهره‌مندی از تکنولوژی مدارات SMD و کیفیت بالای ساخت و قطعات از جمله پنل‌های پرفروش بازار تجهیزات اعلام حریق است.

در هر زون از پنل تسلا می‌توان تعداد 25 دتکتور دودی، 25 دتکتور حرارتی و تعداد نامحدود شستی نصب و راه‌اندازی کرد. پنل تسلا سازگار با انواع دتکتورهای دودی و حرارتی است و داراب خروجی مجزای برای اتصال تلفن‌کننده و خروجی رله برای لوازم جانبی اعلام حریق است. پنل مرکزی اعلام حریق تسلا دارای ویژگی‌هایی مانند تست یک نفره یا مهندسی، شارژر اتوماتیک باتری، نمایش وضعیت قطعی در مسیر سیم‌ها یا اتصال کوتاه نیز هست.

پنل مرکزی تسلا

دتکتورهای دودی تسلا

دتکتور دودی تسلا از نوع فوتوالکتریک است و می‌توان از آن برای تشخیص ذرات ریز و درشت دودهای حاصل از آتش‌سوزی استفاده کرد. از این دتکتور می‌توان با انواع پنل‌های متعارف استفاده کرد. بعلاوه اینکه محدوده‌ی دمایی استفاده از این دتکتور منفی 15 تا مثبت 60 درجه‌ی سانتی‌گراد است و به همین خاطر قابل استفاده در شرایط دمایی مختلف شهرهای ایران است.

ویژگی‌هایی همچون بهره‌مندی از تکنولوژی مدارات SMD، مطابقت با استاندارد EN-54، داشتن استانداردهای بین‌المللی و تاییدیه‌های داخلی، این دتکتورها را بسیار پرطرفدار و پرفروش ساخته است. چراغ LED روی این نمایشگر نیز وضعیت عملکرد آن را نشان می‌دهد که در حالت عادی هر 4 ثانیه چشمک می‌زند و در صورت وقوع حریق چراغ چشمک‌زن آن به صورت ثابت روشن درمی‌آید.

دتکتورهای حرارتی تسلا

دتکتورهای حرارتی تسلا در دو نوع حرارتی دما ثابت و دما افزایشی هستند که با بهره‌گیری از تکنولوژی مدارات SMD ساخته شده و مورد تایید سازمان آتش‌نشانی نیز قرار گرفته‌اند. دتکتور حرارتی دما ثابت تسلا نسبت به دمای از پیش تعیین شده حساس است و با رسیدن دما به آن حد (57 درجه‌ی سانتی‌گراد)، فعال می‌شود.

دتکتورهای حرارتی دما افزایشی به نرخ تغییرات دما در یک بازه‌ی زمانی مشخص واکنش نشان می‌دهند. با افزایش ناگهانی دما به اندازه‌ی 8 درجه در 1 دقیقه این دتکتور فعال شده و آلارم خطر را برای پنل مرکزی ارسال می‌کند. از دتکتور حرارتی دما افزایشی اعلام حریق تسلا می‌توان در ساختمان‌های مسکونی، کارخانه‌ها و غیره استفاده کرد.

دتکتور ترکیبی تسلا

دتکتورهای ترکیبی تسلا تلفیقی از دتکتورهای گازی و حرارتی هستند که در دو نوع 24 ولت و 220 ولت تولید می‌شوند. از این دتکتورها می‌توان برای تشخیص گازهای اشتعال‌زا مانند گاز طبیعی، متان، بوتان و غیره استفاده کرد. با نشت گاز و یا افزایش دما به بیش از 57 درجه‌ی سانتی‌گراد این دتکتور فعال می‌شود.

تشخیص همزمان حرارت و گاز تنها مختص دتکتور ترکیبی تسلا است و این محصول را از سایر محصولات موجود در بازار متمایز می‌سازد. از این دتکتورها می‌توان برای مصارف مختلف مانند اداره‌ها، منازل، کارخانه‌ها و غیره استفاده کرد.

دتکتور ترکیبی تسلا

دتکتور گازی تسلا

دتکتور گازی تسلا مناسب تشخیص نشت گازهای سمی و قابل اشتعال است و می‌توان از آن در محیط‌های صنعتی یا ساختمان‌های مسکونی استفاده کرد. دتکتورهای گازی را می‌توان به صورت مستقل و یا همراه با سیستم اعلام حریق مورد استفاده قرار داد. دتکتور گازی تسلا از نوع ثابت است و همراه با سیستم کنترل عمل می‌کند.

شستی اعلام حریق تسلا

شستی یا شاسی متعارف تسلا از نوع برگشت‌پذیر یا قابل ریست است. پس از هر بار استفاده می‌توان با کلید مخصوص روی آن، شستی را ریست کرده و به حالت اولیه بازگرداند. این شستی بعلاوه دارای استاندارد EN-54 است و با ولتاژ 24 تا 220 ولت کار می‌کند.

شستی اعلام حریق متعارف تسلا

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق تسلا

آژیر و آژیر فلاشرها با فعال شدن شستی یا دتکتورهای اعلام حریق فعال شده و صدا و نور تولید می‌کنند تا ساکنان را از وجود خطر آگاه سازند. آژیر فلاشر تسلا دارای شش LED و قدرت صدای 100 دسی‌بل است.

چراغ ریموت یا ریموت اندیکاتور تسلا

از چراغ ریموت یا ریموت اندیکاتور در سر در اتاق‌هایی که در آن دتکتور نصب شده استفاده می‌شود که به سرعت تشخیص محل وقوع حریق کمک می‌کند. چراغ ریموت تسلا دارای طراحی زیبا، نور زیاد است و قابلیت استفاده در شرایط مختلف را دارد.

فروش سیستم اعلام حریق تسلا در مرکز اعلام حریق آرات

یکی از سیستم‌های اعلام حریق پرفروش و باکیفیت ایرانی سیستم‌های تسلا هستند که با گارانتی مادام‌العمر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. این تجهیزات را می‌توانید از مرکز اعلام حریق آرات تهیه کنید. قیمت تجهیزات این برند را در صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق تسلا می‌توانید مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با مشاوران این مرکز تماس بگیرید.

تیم محتوا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.