سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

سیستم اعلام حریق زیتکس

سیستم اعلام حریق زیتکس

شرکت آرمان ایمن ایرانیان با نام تجاری زیتکس (ZITEX) یکی از معتبرترین و مشهورترین تولید کنندگان داخلی تجهیزات اعلام حریق است. این شرکت فعالیت خود را با واردات تجهیزات زیتکس فنلاند و ترکیه از سال 1386 آغاز کرد و سپس خط تولید سیستم اعلام حریق زیتکس را راه انداخت.

سیستم‌های اعلام حریق زیتکس با دریافت گواهی‌نامه‌ها و تاییدیه‌های مختلف از کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، هلند و انگلستان توانسته عنوان برترین تولید کننده‌ی ملی را از آن خود کند. تجهیزات زیتکس از نظر کیفیت با تجهیزات خارجی رقابت می‌کند و از نظر قیمتی نسبت به آن‌ها بسیار مناسب‌تر است.

تجهیزات این شرکت در دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر تولید می‌شوند که مورد تایید سازمان آتش‌نشانی هستند. زیتکس اولین برند ایرانی است که توانسته برای تجهیزات آدرس‌پذیر خود تاییدیه دریافت کند. در ادامه به معرفی تجهیزات این شرکت می‌پردازیم.

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

همانطور که گفتیم زیتکس اولین و تنها برند ایرانی است که توانسته برای تجهیزات آدرس‌پذیر خود تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی را دریافت کند. سیستم‌های آدرس‌پذیر زیتکس با ویژگی‌ها و امکانات فوق‌العاده‌ی خود مناسب استفاده در پروژه‌های بزرگ و صنعتی هستند. در سیستم آدرس‌پذیر امکان تشخیص محل دقیق دتکتور یا شستی فعال شده وجود دارد و به این ترتیب سرعت رسیدگی به حریق و مهار آن بسیار سریع‌تر خواهد بود. در ادامه به معرفی تجهیزات آدرس‌پذیر زیتکس می‌پردازیم.

پنل اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

پنل‌های آدرس‌پذیر زیتکس در انواع تک لوپ، 2، 3 و 4 لوپ تولید می‌شوند. این پنل‌ها منطبق بر استاندارد EN-54 هستند و می‌توان از آنها در پروژه‌های بزرگ استفاده کرد. آدرس‌دهی در پنل‌ زیتکس به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. پس از نصب تجهیزات، با بررسی صحت عملکرد و عدم وجود خطا، آدرس‌دهی اتوماتیک انجام می‌شود. نوع و وضعیت هر کدام از تجهیزات نیز روی پنل نمایش داده می‌شود. از دیگر ویژگی‌های پنل اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • ارتباط دو سویه بین پنل مرکزی و تجهیزات متصل به آن
  • گزارش‌گیری و ثبت گزارش روی پنل
  • تغییر کلاس حرارتی دتکتورهای دودی و حرارتی
  • عدم نیاز به لایسنس برای راه‌اندازی پنل

پنل اعلام حریق زیتکس

مجموعه ویژگی‌های پنل‌های زیتکس و مناسب‌تر بودن قیمت آنها نسبت به پنل‌های خارجی، این محصول را بسیار پرفروش و پرطرفدار ساخته است. در مورد سیستم‌های آدرس‌پذیر و پنل آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دتکتور حرارتی آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتور حرارتی زیتکس به نرخ تغییر دما و دمای از پیش تعیین شده حساس است و با وجود هر کدام از اینها فعال می‌شود. از دتکتورهای حرارتی آدرس‌پذیر زیتکس می‌توان در آشپزخانه، کارگاه‌های تولید کاغذ، مقاوا و چوب و سایر مواد سوختنی استفاده کرد. این دتکتورها بدنه‌ای از جنس ABS مقاوم به آتش دارند و با بهره‌مندی از تکنولوژی EN-54 ساخته شده‌اند.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس از نوع فوتوالکتریک یا نوری و مناسب برای تشخیص دودهای سیاه و سفید حاصل از سوختن مواد شیمیایی، چوب، کاغذ و غیره است. این دتکتور مجهز به ایزولاتور داخلی است و بر خلاف سایر دتکتورهای آدرس‌پذیر نیاز به ماژول ایزولاتور یا پایه‌ی ایزولاتور ندارد. ایزولاتور به حفظ پایداری دیتا و تغذیه‌ی دتکتور کمک می‌کند.

دتکتور ترکیبی آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتور ترکیبی آدرس‌پذیر زیتکس تلفیقی از سنسورهای دود و حرارت است و می‌تواند وجود دود یا حرارت را به صورت همزمان تشخیص دهد. سنسورهای این دتکتور قابل تنظیم در سه کلاس تشخیصی متفاوت هستند. دتکتور ترکیبی نیز مانند دتکتور دودی آدرس‌پذیر دارای ایزولاتور داخلی است.

شستی آدرس‌پذیر اعلام حریق زیتکس

شستی آدرس‌پذیر زیتکس برگشت‌پذیر یا قابل ریست شدن و قابل استفاده در محیط‌های داخلی ساختمان است. با کلید روی این شستی‌ها می‌توان آنها را به حالت اولیه بازگرداند. این شستی‌ها قابل استفاده با انواع سیستم‌های آدرس‌پذیر هستند.

ماژول‌های زیتکس

ماژول‌های زیتکس در انواع کانونشنال، خروجی و ورودی هستند و بر اساس استاندارد EN-54 طراحی و ساخته شده‌اند. این ماژول‌ها نیز دارای ایزولاتور داخلی هستند. بعلاوه اینکه می‌توان تعداد 20 تجهیز روی این ماژول‌ها نصب کرد. ماژول‌های زیتکس تحت پروتکل اختصاصی زیتکس هستند و تغذیه‌ی آنها نیز از خط لوپ تامین می‌شود.

ماژول‌های زیتکس

تکرارکننده‌ی آدرس‌پذیر زیتکس

تکرارکننده‌ی آدرس‌پذیر زیتکس دارای منبع تغذیه‌ی داخلی است و به وسیله‌ی کابل به پنل مرکزی متصل می‌شود. در این تکرارکننده از تکنولوژی حذف نویز و آلارم‌های کاذب استفاده شده است. این تکرارکننده‌ی آدرس‌پذیر زیتکس بعلاوه توانایی ذخیره‌ی ده هزار رویداد دارد.

سیستم اعلام حریق متعارف زیتکس

سیستم‌های متعارف از نظر قیمتی بسیار مناسب‌تر از سیستم‌های آدرس‌پذیر هستند اما امکان تشخیص محل دقیق وقوع حریق و دتکتور یا شستی فعال شده در این نوع سیستم‌ها وجود ندارد. در سیستم‌های متعارف، هر بخش یا طبقه از ساختمان به یک زون یا منطقه تقسیم می‌شود و دتکتورها و شستی‌ها در هر زون جداگانه نصب می‌شود.

با فعال شدن دتکتور یا شستی در هر یک از این زون‌ها، چراغ مخصوص آن زون، روی پنل مرکزی روشن می‌شود. سیستم‌های متعارف زیتکس شامل کنترل پنل، شستی‌ها و انواع دتکتور دودی، حرارتی، ترکیبی و گازی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

پنل اعلام حریق متعارف زیتکس

کنترل پنل متعارف زیتکس مدل ZX-1800N از 2 زون تا 18 زون قابل تعریف است و با قابلیت شبکه کردن این پنل، می‌توان آن را تا 36 زون ارتقا داد. این پنل با تکنولوژی مدارات SMD ساخته شده و جنس بدنه‌ی آن از ABS غیرقابل اشتعال و همچنین مقاوم در برابر خوردگی و مواد اسیدی است. به تعداد زون‌ها روی این پنل چراغ وجود دارد که با فعال شدن دتکتور یا شستی در هر یک از زون‌ها، چراغ مربوط به آن روشن می‌شود.

روی هر یک از زون‌های این پنل می‌توان تعداد 20 دتکتور دودی، 30 دتکتور حرارتی و 10 عدد آژیر یا آژیر فلاشر نصب کرد. تعداد شستی‌های قابل نصب نیز نامحدود است. از دیگر ویژگی‌های پنل متعارف زیتکس می‌توان به امکان ایزوله کردن زون‌ها، دکمه‌ی ریست، نشانگر خطای مدار باز یا شارژ و دکمه‌ی قطع آلارم اشاره کرد.

دتکتور دودی متعارف زیتکس

سه نوع دتکتور دودی متعارف زیتکس (مدل‌های ZI-S 815، ZI-S 817 و ZI-S 820) از نوع فوتوالکتریک یا نوری و برای تشخیص انواع دودهای آشکار یا پنهان حریق مناسب هستند. از این دتکتورها می‌توان در کاربری‌های متفاوتی از جمله منازل و ساختمان‌های مسکونی، مراکز تجاری، اداری، صنعتی و غیره استفاده کرد.

مدارهای بکار رفته در این دتکتورها دارای لایه‌ی پوششی محافظی هستند که از آنها در برابر رطوبت، پوسیدگی و مواد اسیدی محافظت می‌کند. این دتکتورها بعلاوه دارای بدنه‌ای قوی در برابر ضربه و لرزش، مقاوم در برابر ورود گرد و غبار و حشرات و تداخل‌های مغناطیسی هستند.

دتکتور دودی متعارف اعلام حریق زیتکس

دتکتورهای حرارتی متعارف زیتکس

دتکتورهای حرارتی متعارف زیتکس شامل سه مدل زیر است:

  • مدل ZI-H 715
  • مدل ZI-H 717
  • مدل ZI-H 720

این دتکتورها همانند دتکتورهای آدرس‌پذیر زیتکس از نوع دما ثابت و دما افزایشی هستند و به نرخ تغییرات دمایی و همینطور یک دمای از پیش تعیین شده حساسیت دارند. لایه‌ی پوششی روی مدارهای بکار رفته در این دتکتورها از آن در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی و مواد شیمیایی محافظت می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این دتکتورها می‌توان به نگهداری و کاربری آسان، توانایی تنظیم مجدد و مقاومت در برابر ضربه و لرزش اشاره کرد.

دتکتورهای ترکیبی متعارف زیتکس

دتکتورهای مولتی یا ترکیبی متعارف زیتکس دارای سنسورهای دودی و حرارتی هستند و می‌توانند وجود دود و حرارت در محیط را به صورت همزمان تشخیص دهند. سنسور دود دتکتور ترکیبی متعارف زیتکس از نوع فوتوالکتریک و سنسور حرارتی آن از نوع حرارتی دما افزایشی و دما ثابت است. دتکتور ترکیبی متعارف زیتکس برای تشخیص دودهای سیاه و سفید حاصل از آتش‌سوزی‌ها مناسب است.

این دتکتورها در برابر نویز و آلارم‌های کاذب مقاوم هستند و بعلاوه جنس بدنه‌ی آنها بسیار مقاوم در برابر ضربه، لرزش، حرارتی و خوردگی است.

دتکتور گازی متعارف زیتکس

از دتکتورهای گازی می‌توان به صورت مستقل یا همراه با سیستم اعلام حریق استفاده کرد. این دتکتورها در هر صورت نیاز به تغذیه از برق 220 ولت شهری دارند. دتکتور گازی متعارف زیتکس برای تشخیص گازهای شهری، LNG و CNG مناسب است. این دتکتور پس از پایان هشدار به صورت خودکار ریست می‌شود. از ویژگی‌های این دتکتور می‌توان به امکان ریست کردن از طریق پنل مرکزی، سیم‌کشی بدون ریموت اندیکاتور و یا همراه با آن اشاره کرد.

شستی اعلام حریق متعارف زیتکس

سه نوع شستی اعلام حریق زیتکس شامل CP 85­، CP 86 و CP 95 است که دو مدل اول از نوع برگشت‌ناپذیر و نوع آخر از نوع برگشت‌پذیر یا قابل ریست شدن است. روی هر سه مدل شستی یک کلید تست قرار داده شده است که برای تست سلامت شستی و مدار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شستی‌ها منطبق بر استاندارد EN-54 و همچنین مقاوم در برابر زنگ‌زدگی و رطوبت هستند.

فروش سیستم اعلام حریق زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌ی فروش تجهیزات اعلان حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی سیستم‌های اعلام حریق زیتکس، محصولات این برند را با قیمت مناسب و گارانتی معتبر در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد. ضمن اینکه می‌توانید قیمت تجهیزات این برند را در صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق زیتکس مشاهده کنید، برای دریافت مشاوره نیز می‌توانید با مشاوران این مرکز در تماس باشید.

تیم محتوا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.