سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

سیستم اعلام حریق سنس

سیستم اعلام حریق سنس

از تولیدکنندگان سیستم‌های اعلان حریق ایرانی که دارای سابقه‌ای طولانی است می‌توان به شرکت سانا پژوهش گستر اشاره کرد. این شرکت از سال 1387 فعالیت خود را با تولید سیستم‌های متعارف (Conventional) آغاز کرد. طراحی دقیق و منطبق بر تکنولوژی‌های روز دنیا، بهره‌مندی از استانداردهای بین‌المللی و ملی، این برند را بسیار پرطرفدار ساخته است. تجهیزات اعلام حریق سنس دارای کیفیتی بالا و مورد تایید سازمان آتش‌نشانی هستند.

شرکت سنس بعلاوه تجهیزات آدرس‌پذیر نیز تولید می‌کند که این تجهیزات تاکنون موفق به اخذ تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی نشده‌اند. در ادامه‌ی این مطلب به بررسی دقیق تجهیزات متعارف و آدرس‌پذیر سنس می‌پردازیم.

تجهیزات اعلام حریق متعارف سنس

سیستم‌های اعلان حریق متعارف با قیمت مناسب و کاربری‌های متنوع مورد توجه بسیاری از مصرف‌کنندگان هستند. در این سیستم‌ها، هر طبقه یا بخش از ساختمان به عنوان یک زون مشخص می‌شود که در صورت وقوع حریق در هر یک از این زون‌ها و فعال شدن دتکتور یا شستی، چراغ مربوط به زون مورد نظر روی پنل متعارف روشن می‌شود.

در مقایسه با سیستم‌های آدرس‌پذیر، امکان شناسایی محل دقیق وقوع حریق در این سیستم‌ها وجود ندارد. در ادامه تجهیزات متعارف سنس را معرفی خواهیم کرد.

کنترل پنل اعلام حریق سنس

پنل‌های سنس در دو مدل MC5 و PC5 تولید می‌شوند. این پنل‌ها بر اساس تکنولوژی مدارات SMD و استاندارد EN-54 ساخته می‌شوند.

  • پنل متعارف MC5 با تکنولوژی پردازش دیجیتال تولید می‌شود و از 2 زون تا 12 زون است.
  • پنل متعارف PC5 بر اساس تکنولوژی میروکنترلی و از 2 زون تا 24 زون در دسترس است؛ این پنل با پردازش بیشتر و دقیق‌تر کمترین میزان خطای کاذب را به همراه دارد.

کنترل پنل‌های متعارف سنس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش و قیمت بسیار مناسبی هستند. پنل‌های متعارف اعلام حریق سنس با تکنولوژی پیشرفته، امکان تست مهندسی تک نفره، قیمت مناسب و راندمان بالا، از پرفروش‌ترین‌های بازار تجهیزات اعلان حریق هستند.

کنترل پنل اعلام حریق سنس

دتکتورهای حرارتی اعلام حریق سنس

اعلام حریق سنس دتکتورهای حرارتی خود را در دو نوع حرارتی دما ثابت و دما افزایشی تولید و عرضه می‌کند. دتکتورهای حرارتی دما ثابت سنس در دو مدل HD-101 و S6-CHD-101 با رسیدن به دمای از پیش تعیین شده (در این مورد 70 درجه‌ی سانتی‌گراد) فعال شده و فرمان حریق را به پنل مرکزی ارسال می‌کند. از دتکتورهای حرارتی دما ثابت سنس می‌توان در مکان‌های استفاده کرد که به طور معمول دود و تغییرات دمایی دارد.

دتکتورهای حرارتی دما افزایشی سنس در دو مدل RD-100 و S6-CRD-100 تولید می‌شود که به نرخ تغییرات دمایی حساس هستند. برای فعال شدن این دتکتورها نرخ دمایی 8 درجه‌ی سانتی‌گراد بر دقیقه تعیین شده است. با افزایشی ناگهانی دما به میزان 8 درجه در یک دقیقه دتکتورهای حرارتی دما افزایشی فعال می‌شوند.

از ویژگی‌های دتکتورهای حرارتی اعلام حریق سنس می‌توان به قابلیت اطمینان بالا، قیمت مناسب، گارانتی معتبر، پردازش چندباره‌ی دما و سرعت بالای تشخیص دما اشاره کرد.

دتکتورهای دودی اعلام حریق سنس

دتکتورهای دودی سنس در دو مدل SD-101 و S6-CSD-200 و از نوع فوتوالکتریک (نوری یا اپتیکال) هستند. دتکتورهای دودی سنس نسبت به ذرات ریز دود حساس هستند و برای نصب در منازل و ساختمان‌های مسکونی، مراکز تجاری، اداری و غیره مناسبند.

از ویژگی‌های این دتکتورهای سنس می‌توان به طراحی مناسب و محافظ در برابر ورود گرد و غبار و حشرات، استفاده از تکنولوژی SMD، تشخیص سریع دود، مصرف انرژی پایین و کمترین میزان نویز و آلارم‌های کاذب اشاره کرد.

دتکتورهای دودی اعلام حریق سنس

دتکتور ترکیبی دود و حرارت سنس

دتکتورهای ترکیبی سنس با داشتن سنسورهای دود و حرارت قادر به تشخیص همزمان دود و حرارت هستند. سنسور دود این دتکتور از نوع فوتوالکتریک و سنسور حرارتی آن از نوع حرارتی دما ثابت است. این دتکتورها در دو مدل MD-101 و S6-CMD-101 تولید می‌شود.

اطلاعات بیشتر در مورد انواع دتکتورهای سنس را می‌توانید در صفحه‌ی دتکتور اعلام حریق سنس مطالعه کنید.

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق سنس

آژیر و آژیر فلاشر سنس با تکنولوژی پیزو ساخته شده و از طراحی بسیار زیبایی برخوردار هستند. شدت صدای مناسب این آژیرها استفاده از آنها را برای محیط‌های مختلف امکان‌پذیر می‌سازد. این تجهیزات اعلام حریق سنس به گونه‌ای نصب می‌شوند که از همه‌ی زوایا قابل مشاهده هستند و صدای آنها نیز به صورت یکنواخت در محیط پخش می‌شود.

ریموت اندیکاتور

ریموت اندیکار سنس را می‌توان با اکثر دتکتورهای موجود در بازار مورد استفاده قرار داد. چراغ ریموت سنس دارای بازر داخلی است. این تجهیز بر اساس استاندارد EN-54 طراخی و ساخته شده است و از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است. قدرت هشدار صوتی و نوردهی بالا، راحتی نصب و ترمینال با 6 ورودی مشخصات این وسیله است.

تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر سنس

سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر نسبت به سیستم‌های متعارف برتری‌هایی دارند. از جمله مزیت‌های سیستم‌های آدرس‌پذیر می‌توان به امکان تشخیص محل دقیق دتکتور یا شستی فعال شده اشاره کرد. این ویژگی باعث می‌شود سرعت رسیدگی به حریق بسیار بالاتر باشد. از دیگر محصولات سنس می‌توان به تجهیزات آدرس‌پذیر اشاره کرد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

پنل اعلام حریق آدرس‌پذیر سنس

کنترل پنل آدرس‌پذیر سنس، پنل میکروکنترلی قابل برنامه‌ریزی است که قادر به توسعه تا 9 حلقه است و می‌توان 240 دتکتور و ماژول ورودی یا خروجی به آن متصل کرد. هر یک از تجهیزات متصل شده به این پنل دارای یک آدرس‌منحصر بفرد خواهند بود که تشخیص و شناسایی آنها را ساده‌تر می‌سازد. این پنل دارای خروجی برای آژیر یا تلفن‌کننده و اتصال لوازم جانبی است. قابلیت ذخیره‌ی بیش از 1000 رویداد و حفاظت اتصال کوتاه لوپ از دیگر ویژگی‌های این پنل اعلام حریق سنس است.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر سنس

دتکتور دودی آدرس‌پذیر اعلام حریق سنس بر اساس پردازش میکروپروسسوری ساخته می‌شود و حساسیت بالایی به ذرات ریز دود دارد. از ویژگی‌های این دتکتور می‌توان به موارد زیر اشاره کد:

  • دارای محافظ برای جلوگیری از ورود حشرات و گرد و غبار
  • تکنولوژی مدارات SMD
  • تکنولوژی حذف نویز و آلارم‌های کاذب
  • ضریب اطمینان بالا
  • مصرف پایین انرژی

دتکتورهای حرارتی آدرس‌پذیر سنس

دتکتورهای حرارتی اعلام حریق آدرس‌پذیر سنس در دو نوع دما ثابت (S6-AHD-300) و دما افزایشی (S6-ARD-300) تولید می‌شوند. دتکتورهای دما ثابت با رسیدن به دمای 70 درجه‌ی سانتی‌گراد فعال می‌شوند و دتکتورهای دما افزایشی به افزایش ناگهانی دما حساس هستند و با نرخ تغییر دمایی 8 درجه‌ی سانتی‌گراد در دقیقه فعال می‌شوند.

دتکتور ترکیبی آدرس‌پذیر سنس

این دتکتور مشابه دتکتور ترکیبی متعارف سنس است و با داشتن سنسور دود فوتوالکتریک و سنسور حرارتی دما ثابت امکان شناسایی دود و حرارت به صورت همزمان را داراست.

شستی آدرس‌پذیر سنس

شستی اعلام حریق آدرس‌پذیر سنس از نوع برگشت‌پذیر (Resettable) است که امکان تست و راه‌اندازی مجدد آن را فراهم می‌کند. چراغ LED روی این شستی وضیعت عملکرد آن را نمایش می‌دهد.

شستی برگشت‌پذیر اعلام حریق سنس

فروش تجهیزات سنس در مرکز آرات

تجهیزات اعلان حریق سنس را می‌توانید با قیمت مناسب و گارانتی معتبر از مرکز اعلام حریق آرات تهیه کنید. این مرکز با سالها تجربه و سابقه و تجربه در زمینه‌ی فروش تجهیزات اعلان حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. قیمت تجهیزات سنس را می‌توانید در صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق سنس مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با مشاوران این مرکز تماس بگیرید.

تیم محتوا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.